Dni Śródmieścia31 sierpnia 2015 Edukacja Medialna Wolne Lektury Wydarzenia

SRO_15_05_PLAKAT_Dni_Srodmiescia_B2_680x480mm_2Między 30 sierpnia a 13 września w warszawskim śródmieście odbędzie się wiele wydarzeń, podczas których prezentować swoją działalność  będą śródmiejskie instytucje i organizacje, działające na rzecz kultury i środowiska lokalnego.

30 sierpnia Dni Śródmieścia rozpoczął plenerowy koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem „Opera Quartet” Warszawskiej Opery Kameralnej, zorganizowany przez Dom Kultury Śródmieście. W ciągu kolejnych dwóch tygodni mieszkańcy Śródmieścia będą mogli dowiedzieć się, jakie instytucje i organizacje działają w ich sąsiedztwie i czym się zajmują. Wiele organizacji przygotowało w wybranym przez siebie miejscu i czasie atrakcje dla mieszkańców.  Sprawdźcie w programie, może znajdziecie interesujące dla siebie wydarzenia.

Fundacja Nowoczesna Polska również włączyła się w Dni Śródmieścia – do naszego biura zaprosiliśmy uczniów z dwóch szkół podstawowych z warszawskiego śródmieścia, z którymi przeprowadzimy ciekawe warsztaty na temat, podczas których dowiedzą się czym są Wolne Lektury oraz edukacja medialna.

Finał wydarzenia będzie miał miejsce 13 września – wtedy to odbędzie się plenerowy koncert projektu Tribute to Tadeusz Nalepa.

Dni Śródmieścia organizowane są przez Dzielnicę Śródmieście m.st. Warszawy oraz Dom Kultury Śródmieście.