„Wilcze gniazdo” na Wolnych Lekturach18 sierpnia 2015 Nowe publikacje Wolne Lektury

morawska-wilcze-gniazdoWzruszająca, choć i straszna opowieść z XIV-wieczną polityką w tle.

Wilczym gniazdem nazywali ponoć krzyżaccy mieszkańcy Malborka szkółkę, w której trenowali wziętych do niewoli chłopców polskich i litewskich. Za plecami nieudolnego, gnuśnego wielkiego mistrza rozgrywają się intrygi, ambitni dostojnicy chcą chytrze skłócić i pokonać sąsiednie państwa: Polskę i Litwę, a młodzi jeńcy mają być częścią tego podstępnego planu.

Dzielny Siewros, który w niewoli zapomniał ojczystego języka, wraz z przyjacielem Jaśkiem, uciekają z lochu i po wielu strasznych przygodach, prosto z pola bitwy, ledwie uniknąwszy ofiarnego stosu, trafiają na pogański dwór Gedymina, pełen oswojonych niedźwiedzi i dzielnych wojowników. Piękna Bogna, lacka branka usługująca książęcej córce, wydaje się podobna do kogoś znanego…

Powieść Zuzanny Morawskiej, Wilcze gniazdo, znalazła się w kolekcji literatury dla dzieci i młodzieży dzięki wsparciu finansowemu naszych Czytelników. Książkę opracowały Paulina Choromańska, Agnieszka Gąsior i Dorota Kowalska.