Utwory Józefa Rotha na Wolnych Lekturach21 kwietnia 2015 Nowe publikacje Wolne Lektury

roth-hiobJózef Roth był niemieckojęzycznym pisarzem i dziennikarzem wiedeńskich i berlińskich czasopism, który w latach 20. XX wieku zyskał wielkie uznanie. Interesował się żywo problematyką społeczną.

Na Wolnych Lekturach od jakiegoś czasu dostępna jest książka Rodzina Bernheimów w tłumaczeniu Izydora Bermana. A od dziś również można czytać ten utwór w oryginale pod tytułem Rechts und links. Zachęcamy do czytania jednocześnie obu wersji językowych.

Opublikowaliśmy również utwór Hiob, w którym autor przeniósł w XX wiek biblijną opowieść o Hiobie. Książka dostępna jest w języku niemieckim.

Utwory opracowały Paulina Choromańska i Antje Ritter-Jasińska, a zamieściliśmy je w kolekcji Goethe, Kleist i inni.

Wydano z finansowym wsparciem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Eine Publikation im Rahmen des Projektes Wolne Lektury. Herausgegeben mit finanzieller Unterstützung der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit.