3 dni z edukacją medialną – zapraszamy na szkolenie TEM10 kwietnia 2015 Edukacja Medialna Szkolenia

bibliotekarz_animatorPracujesz z dziećmi lub młodzieżą w bibliotece, muzeum, domu kultury? Interesują Cię internet i nowe media? Szukasz okazji do zdobycia nowych umiejętności i inspiracji do dalszych działań? Weź udział w 3-dniowym szkoleniu i zostań Trenerem Edukacji Medialnej. Na zgłoszenia czekamy do 24 kwietnia.

Kompetencje medialne stanowią niezbędnik obywatela w społeczeństwie informacyjnym. Pomimo tego, że instytucje kultury to naturalni sojusznicy edukacji medialnej, wciąż niewiele z nich decyduje się na wprowadzenie takich zajęć do swojej oferty. Celem szkolenia jest przygotowanie osób pracujących w instytucjach kultury do prowadzenia zajęć z edukacji medialnej dla dzieci i młodzieży oraz dzielenia się wiedzą w tym zakresie z innymi.

Termin: 10, 11, 12 czerwca 2015, godz. 9.30-17.00
Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52, Warszawa

Dzięki szkoleniu dowiesz się:

• jaki jest zakres i cele edukacji medialnej
  • czy dzisiejsza młodzież to rzeczywiście cyfrowi tubylcy
  • na czym polega program edukacji medialnej według „Katalogu kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych
  • na co pozwala prawo autorskie w działaniach instytucji kulturalnych i oświatowych
  • gdzie znaleźć otwarte zasoby edukacyjne przydatne w edukacji medialnej
  • jak przeprowadzić zajęcia i stworzyć własny program edukacji medialnej
  • jakie metody edukacyjne sprawdzają się najlepiej
  • jak radzić sobie w nieprzewidzianych sytuacjach podczas zajęć
  • jak pozyskać środki na sfinansowanie programu edukacji medialnej
  • skąd czerpać inspirację do dalszych działań

Warunkiem udziału jest zobowiązanie się do przeprowadzenia 2 godzin zajęć z edukacji medialnej z 15-osobową grupą dzieci lub młodzieży. Program zakłada także możliwość uczestnictwa w 2-godzinnej superwizji prowadzonej przez doświadczonego trenera (wrzesień-październik) oraz przystąpienia do egzaminu w celu uzyskania Certyfikatu Trenera Edukacji Medialnej (listopad).

Do udziału w programie zakwalifikujemy 48 osób.  Zależy nam na doborze zróżnicowanej grupie uczestników, dlatego w procesie rekrutacji będziemy brać pod uwagę lokalizację i rodzaj danej instytucji, jak również możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. W szkoleniu może wziąć udział max. 2 przedstawicieli jednej organizacji.

Chętnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 24 kwietnia. Informacje o zakwalifikowaniu się na szkolenie prześlemy do 30 kwietnia. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Uczestnikom spoza Warszawy oferujemy częściowy zwrot kosztów podróży i noclegów.

Dodatkowych informacji udziela koordynatorka projektu, Dorota Górecka pod numerem tel. 22 465 15 35.

Patronat honorowy: Platforma Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

NCK_platforma-kultury_logo-zNCK_kolor-web

MKiDN