„Laokoon” na Wolnych Lekturach2 kwietnia 2015 Nowe publikacje Wolne Lektury

lessing-laokoonLaokoon Gottholda Ephraima Lessinga to sławne dzieło z zakresu estetyki zawierające rozważania na temat różnicy między sztukami plastycznymi a literaturą. Snując refleksje wokół rzeźby starożytnej zwanej Grupą Laokoona, porównując sztukę przedstawienia w Iliadzie Homera i Eneidzie Wergiliusza, spierając się z innymi krytykami literatury i sztuki, Lessing rozwija cały wachlarz swej erudycji i delikatnego smaku.

Utwór w tłumaczeniu Kazimierza Bronikowskiego został opracowany przez Paulinę Choromańską i Aleksandrę Sekułę.

Pozycja wzbogaca kolekcję Goethe, Kleist i inni.

Wydano z finansowym wsparciem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Eine Publikation im Rahmen des Projektes Wolne Lektury. Herausgegeben mit finanzieller Unterstützung der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit.