Wiersze Augusta von Platena na Wolnych Lekturach27 marca 2015 Nowe publikacje Wolne Lektury

von_platen__xxi_skarga_zerwanaAugust von Platen był niemieckim poetą i dramatopisarzem, synem wysokiego urzędnika, który kształcił się w szkole wojskowej w Monachium, a następnie studiował filologię w Szwajcarii. Był zafascynowany postacią i filozofią Friedricha von Schellinga, teoretyka romantyzmu.

W kolekcji Goethe, Kleist i inni udostępniliśmy kilka jego wierszy: Oda III, Pożegnanie Rzymu, Oda VII, Oda XXI, Oda XXVII.

Utwory opracowali: Dorota Kowalska, Michał Król, Marta Niedziałkowska, Aleksandra Sekuła. Tłumaczenia dokonał Stefan Napierski.

Wydano z finansowym wsparciem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Eine Publikation im Rahmen des Projektes Wolne Lektury. Herausgegeben mit finanzieller Unterstützung der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit.