Wiersze Wacława Potockiego na Wolnych Lekturach2 marca 2015 Nowe publikacje Wolne Lektury

potocki-nie-mijaj-murowanego-kominaW zasobach Wolnych Lektur znaleźć można wiersze barokowego poety, autora fraszek, pieśni, wierszowanych romansów, dzieł heraldycznych, trenów na śmierć dzieci i poematów, Wacław Potockiego.

Zachęcamy do lektury następujących utworów: Bespieczeństwo drabskie, Chwalą dzieci pawia, Cudzoziemskie ćwiczenia, Człowiek nad apetyt jeść nie może, pić może, Dla ścieżki drogi nie opuszczaj, Epimenidów sen, Miła jest różność w rzeczach, Na chłopów podgórskich, Na urząd podczaszego, Nie miejsce człeka ale człek honoruje miejsce, Nie mijaj murowanego komina, Niewieście i po śmierci nie wierz, Nie za nas to powstało, O fraszkach, Pan Kurek pannę Maglownicę, Pieśń (Fraszka ten świat i złoto…), Piłę ciskać.

Utwór powstał w ramach „Planu współpracy z Polonią i Polakami za granicą w 2014 roku” realizowanego za pośrednictwem MSZ w roku 2014. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o „Planie współpracy z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”.