Szukamy koordynatorki/koordynatora projektu Wolne Lektury8 stycznia 2015 Wolne Lektury Wydarzenia

Fundacja Nowoczesna Polska zatrudni koordynatorkę/koordynatora innowacyjnej biblioteki internetowej Wolne Lektury. Oferujemy pracę w rozwijającej się, dynamicznej organizacji, będącej liderem zmian w sferze technologii informacyjnych, nowoczesnej edukacji i promowaniu dostępu do wiedzy. Praca na pełen etat na podstawie umowę o pracę, na rok z możliwością przedłużenia, w centrum Warszawy. W pakiecie uczciwe wynagrodzenie (oferujemy 3000 – 3500 zł netto w zależności od doświadczenia), pozyskiwanie nowych umiejętności, +10 punktów do karmy za wkład w lepsze jutro.

Więcej o fundacji Nowoczesna Polska: https://nowoczesnapolska.org.pl/.
Więcej o projekcie Wolne Lektury: http://wolnelektury.pl/.

Do zadań na tym stanowisku będzie należało m.in.:
– zarządzanie innowacyjnym projektem edukacyjnym, odpowiedzialność za jego prawidłową realizację i rozwój,
– koordynowanie całości prac projektowych, w szczególności prac informatycznych i redakcyjnych,
– zarządzanie budżetem projektu,
– dbanie o realizację projektu zgodnie z harmonogramem,
– utrzymywanie i podejmowanie współpracy z partnerami zewnętrznymi: instytucjami, organizacjami i firmami,
– pozyskiwanie sponsorów, klientów, partnerów biznesowych,
– przygotowywanie wniosków o dotacje i sprawozdań merytorycznych z realizacji projektów.

Od kandydatek/kandydatów oczekujemy:
– zainteresowania tematyką bibliotek cyfrowych,
– przedsiębiorczości, komunikatywności, zaangażowania, odpowiedzialności i dokładności,
– zdolności organizacyjnych,
– min. 3-letniego doświadczenia w zarządzaniu projektem finansowanym ze środków publicznych na stanowisku koordynatora projektu lub podobnym,
– doświadczenia w pracy nad projektami internetowymi (start-up, nowe media, aplikacje mobilne itp.),
– umiejętności pracy w zespole,
– wyższego wykształcenia,
– biegłej znajomości języka angielskiego, znajomość innych języków (np. niemiecki, rosyjski, francuski) będzie atutem,
– mile widziane doświadczenie w koordynowaniu projektów informatycznych lub sprzedaży produktów informatycznych,
– mile widziane doświadczenie pracy w projektach edukacyjnych,
– mile widziane doświadczenie i osiągnięcia w jednej lub kilku dziedzinach: dostęp do wiedzy, edukacja medialna i informacyjna, wolne oprogramowanie, prawo autorskie.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres fundacja@nowoczesnapolska.org.pl do dnia 25 stycznia 2015, w e-mailu zatytułowanym „Koordynacja Wolne Lektury”. Informujemy, że wybrani/e kandydaci/kandydatki zostaną poproszeni/e o rozwiązanie zadania rekrutacyjnego. Osoby, które najlepiej rozwiążą zadanie zostaną zaproszone na spotkanie.

W zgłoszeniu prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997 r. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 923 ze zmianami.”

Zobacz też: Szukamy koordynatorki/koordynatora projektu Edukacja Medialna.