Zbieramy na Boya13 listopada 2014 Wolne Lektury

mozg i plecOstatnia zbiórka na Amy Foster Josepha Conrada zakończyła się sukcesem – wszystkim dziękujemy za dokonanie wpłat! Postaramy się jak najszybciej opracować książkę, żeby była dostępna dla wszystkich. Tymczasem rozpoczynamy uwalnianie kolejnej pozycji.

Według ankiety, którą można wypełnić po dokonaniu wpłaty, wynika, że kolejną pozycją jaką chcą przeczytać czytelnicy jest książka Mózg i płeć Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Jest to zbiór wydawanych przedmów tłumacza do jego przekładów z literatury francuskiej. W tomie III, na którego będziemy zbierać, możemy znaleźć m. in. wstępy do Kubusia Fatalisty, Niebezpiecznych związków, Damy kameliowej czy Panny de Maupain. Pozycja może stanowić swego rodzaju krótki kurs z literatury francuskiej.

Na wydanie książki potrzebujemy 2260, 30 zł – z tej kwoty pokryjemy koszty redakcji merytorycznej oraz prace programistyczne i administracyjne. Zbiórka potrwa do 26 listopada.