Nowe wiersze Adama Asnyka w naszej bibliotece21 sierpnia 2014 Nowe publikacje Wolne Lektury

asnyk-dzien-wczorajszyAdam Asnyk był popularnym poetą swoich czasach, który łączył tradycje romantyczne z problematyką filozoficzną i społeczną okresu pozytywizmu. Jego utwory liryczne zostały wydane w kilku dziełach zebranych, m.in. w Pismach, Poezjach czy Dziełach poetyckich.

W ramach współpracy z projektem Wikiźródła publikujemy na Wolnych Lekturach kolejne wiersze jego autorstwa. Są to: Adamowi Pługowi, Apostrofa, Bezimiennemu, Bez odpowiedzi, Bolesławowi Prusowi, Choć pól i łąk, [Czego Ci trzeba dziś posępny tłumie], Do Sokołów, Dwa sonety, Dwie fazy, Dzień wczorajszy, Fale, Fantazya ludów, Fresk pompejański, Gałązka jaśminu, Głos wołający na puszczy, Herakles, Historyczna nowa szkoła, [Jednego serca…], Juliuszowi Mien, J.I. Kraszewskiemu, J. Kollarowi, [Kiedym Cię żegnał…], Krąg przemian, Memnon, [Miejmy nadzieję!], Młodości sen, Morskie oko, Myśli ulotne.