Ruszył wolny nabór na CopyCamp 2014!14 maja 2014 CopyCamp Prawo Kultury Wydarzenia

Zapraszamy do zgłaszania propozycji wystąpień w ramach trzeciej – tym razem dwudniowej – edycji konferencji CopyCamp, która odbędzie się 6-7 listopada 2014 r. w warszawskim kinie Praha.

Zapraszamy do wolnego i otwartego naboru na prelegentów i prelegentki CopyCampu! Aby wziąć w nim udział, należy przesłać krótki opis prezentacji (1800 znaków), korzystając z formularza prelegenta/ki na stronie copycamp.pl. Aby uczestniczyć w konferencji bez prezentacji, należy zarejestrować się poprzez formularz uczestnika/czki.

Autorzy najciekawszych zgłoszeń będą mieli okazję zaprezentować swoje poglądy w jednej z sesji tematycznych określonych przez zaproponowane ścieżki:

Prawo autorskie i sztuka
O kreatywnej klasie średniej
Jak płacić za twórczość?
Jak zarabiać na twórczości?
Prawo autorskie i edukacja
Technologie i innowacje
Prawo autorskie a prawa człowieka
Self-Publishing
Przyszłość książki
Prawo autorskie i jego egzekwowanie
Przyszłość prawa autorskiego
O debacie prawnoautorskiej

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2014 r.

Międzynarodowa konferencja CopyCamp jest pierwszym cyklicznym wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej, które podejmuje wielowątkową, zrównoważoną i nieskrępowaną dyskusję na temat społecznych i ekonomicznych aspektów prawa autorskiego. Trzecia odsłona wydarzenia jest adresowana nie tylko do przedstawicieli/ek instytucji kultury i mediów, sektorów kreatywnych, kręgów naukowych, prawniczych, politycznych i pozarządowych, ale także do jak najszerszej grupy zainteresowanych z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy krajów Grupy Wyszehradzkiej, pragnących zaprezentować swoje poglądy na międzynarodowym forum.

W tym roku będziemy mieli zaszczyt gościć dwoje znakomitych prelegentów: Cory’ego Doctorowa, kanadyjskiego pisarza i dziennikarza, autora powieści science-fiction, w tym nagradzanego Małego Brata i współredaktora serwisu Boing Boing oraz Birgittę Jónsdóttir, islandzką poetkę i posłankę do parlamentu, obrończynię praw człowieka i aktywistkę Internetu.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie konferencji.

Konferencja CopyCamp jest częścią projektu „Przyszłość prawa autorskiego” prowadzonego przez Fundację Nowoczesna Polska.
Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe oraz firma Google.
Partner: Koalicja Otwartej Edukacji.

Dodatkowych informacji na temat wydarzenia udziela:

Marta Skotnicka
Fundacja Nowoczesna Polska