„Młodość” Josepha Conrada na Wolnych Lekturach7 lutego 2014 Nowe publikacje Wolne Lektury

conrad-mlodosc

Młodość” jest popisem pamięci. Jej treść to wspomnienie pewnego mego przeżycia; lecz całe to przeżycie i w treści wewnętrznej, i w zewnętrznym swym zabarwieniu zaczyna się i kończy we mnie.

Joseph Conrad

Joseph Conrad, autor Jądra ciemności, był wybitnym pisarzem angielskim polskiego pochodzenia. Autor wielu powieści i opowiadań, w tym Młodości, która dzięki Wam od dziś dostępna jest na Wolnych Lekturach. Możecie poznać historię pierwszego poważniejszego rejsu młodego oficera marynarki, Marlowa, którą opowiada będąc już doświadczonym wilkiem morskim. Utwór prezentujemy w tłumaczeniu kuzynki pisarza, Anieli Zagórskiej.

Opracowanie techniczne i merytoryczne: Aleksandra Sekuła, Bartłomiej Nawrocki. Egzemplarz źródłowy udostępniła Agnieszka Kozioł.

Tymczasem do 19 lutego trwa zbiórka na powieść Proboszcz z Tours, kolejną cześć Komedii ludzkiej Balzaca.