Wolne Lektury zapraszają do Galerii17 grudnia 2013 Bez kategorii Nowe publikacje Wolne Lektury

pstcrd_szczuka_bez_wasowNa Wolnych Lekturach znalazła się nowa kategoria zbiorów: Galeria, zawierająca obrazy, rysunki, rzeźby i fotografie pochodzące z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.

Każde z dzieł oznaczyliśmy motywami występującymi w sztuce i w literaturze. Galerię można więc przeglądać w poszukiwaniu ilustracji do tekstów literackich, a także pod kątem określonych przedmiotów i postaci występujących w sztukach wizualnych.

Wśród pierwszej pięćdziesiątki udostępnionych dzieł znajdziecie:

Za opracowanie techniczne materiałów wizualnych dziękujemy Paulinie ChoromańskiejMarcinowi Koziejowi. Opracowanie merytoryczne kolekcji: Katarzyna Kucharska-Hornung, Aleksandra Sekuła, Urszula Sławiec.

logonckrgb
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura Interwencje.