„Diaboliada” Bułhakowa na Wolnych Lekturach25 listopada 2013 Nowe publikacje Wolne Lektury

diaboliadaW czasie owym, kiedy wszyscy ludzie skakali z jednej posady na drugą, towarzysz Korotkow mocno siedział w Gławcentrbazspimacie (Główna Centralna Baza Materiałów Zapałkowych) na etatowym stanowisku referenta i przesłużył w nim całe 11 miesięcy.

Dzięki hojności naszych czytelników na Wolnych Lekturach znalazł się kolejny utwór Michaiła Bułhakowa. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę publikację. Diaboliada, w tłumaczeniu Edmunda Jezierskiego, jest satyrą na ówczesną biurokrację rosyjską. To opowieść o Korotkowie, urzędniku zagubionym w świecie biurokracji, który próbuje dojść sprawiedliwości. Czy mu się uda? Aby się tego dowiedzieć koniecznie zajrzyjcie na Wolne Lektury!

Redakcji merytorycznej podjęła się Ola Sekuła, a technicznej Paulina Choromańska.

Tymczasem do 4 grudnia możecie wspierać kolejną publikację – Kleopatrę Cypriana Kamila Norwida.