Wielki Turniej Edukacji Medialnej czyli pojedynek na umiejętności, kreatywność i wiedzę8 października 2013 Edukacja Medialna Konkurs

WTEM_maly_1Dziś rozpoczynamy rejestrację uczestniczek i uczestników Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej. Jest to konkurs przygotowany przez zespół Edukacji Medialnej Fundacji Nowoczesna Polska. Powstał on z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą zmierzyć się na wiedzę i umiejętności z zakresu nowych i tradycyjnych mediów.

Chcemy stworzyć atrakcyjny i wartościowy merytorycznie konkurs, dlatego zaprosiliśmy do współpracy instytucje, które propagują i rozwijają edukację medialną w Polsce. Pomagają nam: Bibliosfera, Collegium Civitas, Centrum Edukacji Obywatelskiej, EBIB, Fundacja Orange, Instytut Kultury Miejskiej, Media DESK, 5medium i Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Partnerem instytucjonalnym projektu jest Narodowy Instytut Audiowizualny.

Wielki Turniej Edukacji Medialnej składa się z 3 etapów: I etap to test on-line, II etap to projekt do samodzielnego wykonania, III etap to zawody finałowe, które odbędą się w Warszawie. Jego celem jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów. Nagrodą w zmaganiach będzie atrakcyjna niespodzianka, o którą warto walczyć. Uczestników konkursu mogą zgłaszać opiekunowie – nauczyciele, bibliotekarze lub animatorzy kultury.

Szczegółowe informacje na temat Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej znajdują się na stronie edukacjamedialna.edu.pl/wtem.

Polecamy również zasoby serwisu edukacjamedialna.edu.pl. Opiekunów zachęcamy do prowadzenia zajęć z edukacji medialnej, ponieważ są one najlepszą formą przygotowania do turnieju. Uczestnikom pomoże wiedza w pigułce, słowniczek i zadania sprawdzające, które znajdują się w każdej lekcji.