Projekt grupa6 września 2013 Edukacja Medialna

praca w grupieNowy rok szkolny to nowe wyzwania, a także dobra okazja, żeby spróbować czegoś innego. Co powiecie na pracę z grupą metodą projektową? Zasoby serwisu Edukacja Medialna wzbogaciły się o nowe materiały, które mogą Wam w tym pomóc.Jednym z owoców gorącego i pracowitego lata jest siedem scenariuszy projektów edukacyjnych przeznaczonych dla szkół ponadgimnazjalnych.

Ich tematy to:

Każdy scenariusz jasno określa zadanie, rezultaty, czas trwania, cele operacyjne i etapy realizacji projektu. Zawiera on także materiały pomocnicze dla uczestników i uczestniczek, a także zasoby i wskazówki dla prowadzącego. Jak zawsze, są też podpowiedzi na jakich zajęciach można wykorzystać dany scenariusz i jak są powiązać go z innymi lekcjami z serwisu.

Dla osób, które nigdy nie pracowały  z użyciem tej metody i dla tych którzy już to robią, ale chcieliby usystematyzować swoją wiedzę przygotowaliśmy mini poradnik.

To co, wyzwanie na nowy rok przyjęte?

Fot. Budzlife@ Flickr CC BY 2.0