Wybierz swój kolor, wybierz swój temat…29 sierpnia 2013 Edukacja Medialna

kolorowe kredkiW jakim kolorze jest edukacja medialna? Wielobarwna –  wiemy, że nie ma takiego koloru, ale nie wymyśliliśmy innej odpowiedzi. Taki jest też cykl infografik przygotowanych przez zespół Edukacji Medialnej i grafika Michała Szotę.

Zgodnie z obietnicą, wakacje spędziliśmy pracowicie. Efektami są nowe zasoby serwisu Edukacja Medialna, między innymi cykl infografik. Składa się on z ośmiu plakatów, każdy z nich odpowiada jednemu działowi z Katalogu Kompetencji. Są to: korzystanie z informacji, relacje w środowisku medialnym, język mediów, kreatywne korzystanie z mediów, etyka i wartości, bezpieczeństwo, prawo i ekonomiczne aspekty działania mediów.

Infografiki mogą służyć jako pomoc dydaktyczna w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Udostępniamy je na wolnej licencji – na ich podstawie możecie stworzyć własne plakaty lub pomoce do zajęć. Mamy nadzieję, że się Wam spodobają i zachęcą Was do wspólnego odkrywania edukacji medialnej z uczniami

Zobacz wszystkie infografiki w serwisie Edukacja Medialna.

Fot. Johan Dreo @ Flickr CC BY-SA

A oto jeden z naszych plakatów:

infografika_kreatywne_korzystanie