Katalog kompetencji w publikacji UNESCO IFAP1 sierpnia 2013 Edukacja Medialna

MIL_for_knowledge_societiesPonad rok temu w Moskwie fundacja Nowoczesna Polska prezentowała „Katalog kompetencji medialnych i informacyjnych” na międzynarodowej konferencji Programu Informacja dla Wszystkich (IFAP). Dziś możemy zobaczyć efekt tego spotkania. Na stronach Rosyjskiego Komitetu IFAP dostępna jest już publikacja Media and Information Literacy for Knowledge Societies.

Książka zawiera wystąpienia ekspertów z 40 krajów uczestniczących w konferencji, jak również Deklarację Moskiewską. Aneksem jest ,,Katalog kompetencji medialnych i informacyjnych” przetłumaczony na język angielski. To dla nas wielkie wyróżnienie. Cieszymy się, że coraz więcej osób może zapoznać się z efektami naszej pracy. Zapraszamy do lektury!

Tych, którzy nie mieli wcześniej okazji zajrzeć do Katalogu, zachęcamy do korzystania z wygodnej przeglądarki kompetencji. Dzięki niej można szybko wyszukać kompetencje dla poszczególnych grup wiekowych.

Czas na Katalog 2.0

Obszar edukacji medialnej i informacyjnej rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz więcej instytucji zajmuje się tym tematem, rośnie też nasza wiedza o poziomie kompetencji medialnych i informacyjnych na różnych etapach edukacji. Dlatego przymierzamy się do przygotowania drugiej, zaktualizowanej wersji Katalogu. Prace nad tym projektem w formie otwartych konsultacji społecznych planujemy zacząć jeszcze w 2013 r. Zależy nam, aby w komentowaniu i uzupełnianiu Katalogu wzięło udział jak najszersze grono zarówno ekspertów, jak i praktyków edukacji medialnej i informacyjnej – bibliotekarzy, nauczycieli i animatorów. Osoby zainteresowane otrzymywaniem informacji o kolejnych etapach pracy nad Katalogiem prosimy o przesłanie maila na adres edukacjamedialna@nowoczesnapolska.org.pl.