Wrażenia pofestiwalowe10 lipca 2013 Relacje Wydarzenia

IMG_1040Podczas tegorocznej edycji Heineken Open’er Festival wspólnie z Fundacją Wolnego i Otwartego Oprogramowania i pod patronatem serwisu Wolna Kultura zaprezentowaliśmy w strefie NGO wolną kulturę oraz wolne i otwarte oprogramowanie.

Nasze stoisko cieszyło się dużym powodzeniem, nawet ok. 2 w nocy! Openerowicze byli bardzo zainteresowani naszymi działaniami, chętnie brali udział w grach i zabawach, które przygotowaliśmy a także fotografowali się z dymkami z akcji Prawo Kultury. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko! Być może spotkamy się również za rok.

Jedną z atrakcji, które przygotowaliśmy było wspólne nagrywanie audiobooków do opowiadań Brunona Schulza. Niestety zabrakło nam czasu na nagranie trzeciego z przygotowanych przez nas tekstów. W związku z tym chcielibyśmy aby nasi czytelnicy pomogli nam skończyć nagrywać Manekiny. Wszystkich chętnych zachęcamy do nagrania fragmentu utworu (od 19 do 33 akapitu), który udostępniamy tutaj i przesłania go do redakcji Wolnych Lektur. Spośród nadesłanych fragmentów wybierzemy, te które zostaną włączone do nagrania. Wszystkie audiobooki zostaną wkrótce opublikowane na licencji CC BY-SA.

Nagrania prosimy przesyłać do 21 lipca na adres: paulinachoromanska@nowoczesnapolska.org.pl w temacie wpisując „Audiobook fragment nr…”. W treści wiadomości prosimy umieścić zgodę na udostępnienie nagrania na licencji CC BY-SA: „Wyrażam zgodę na rozpowszechnianie mojego nagrania fragmentu utworu „Manekiny” Brunona Schulza udostępnionego przeze mnie Fundacji Nowoczesna Polska na licencji CC BY-SA 3.0 PL”.

fot. M. Skotnicka, CC BY-SA