Warsztaty MediaLog3 czerwca 2013 Edukacja Medialna

IMG_0786We wtorek, 28 maja, w warszawskiej Mediatece START-META w ramach finału konkursu MediaLog, odbyły się warsztaty dla nauczycieli i uczniów. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Akademii Orange, programu prowadzonego przez Fundację Orange.

Wręczenie nagród i prezentację prac finalistów poprowadziła kierowniczka Mediateki START-META, pani Katarzyna Osowiecka. I nagrodę otrzymał film pt. Internet jakie to piękne autorstwa Angeliki Ordon i Karoliny Milewskiej z Gimnazjum nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich w Oleśnicy. Wyróżniona została grafika pt. Internet połączył już wielu! Marty Korby z Prywatnego Gimnazjum nr 2 w Piasecznie. Daria Książkiewicz i Angelika Szafrańska z Publicznego Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Bądkowie zostały nagrodzone Nagrodą Publiczności za blog pt. Zalety Internetu. Wszyscy Laureaci i Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe.
Po rozstrzygnięciu konkursu nauczyciele wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów Edukacji Medialnej. Weronika IMG_0769Paszewska przeprowadziła wzorcową lekcję edukacji medialnej. Lechosław Hojnacki opowiedział o niezbędnych narzędziach edukacyjnych i sposobach adaptacji scenariuszy z serwisu edukacjamedialna.edu.pl. Piotr Drzewiecki przeprowadził warsztat metodyczny poświęcony sposobom prowadzenia edukacji medialnej. Wszystkie zajęcia były okazją do zdobycia  nowych umiejętności i wymiany doświadczeń.
Uczniowie twórczo spędzili czas pod opieką animatorów z Mediateki START-META. Świetnie się razem bawili i nawiązywali nowe przyjaźnie.

Więcej zdjęć na: http://www.flickr.com/photos/96640047@N03/.

fot. Eliza Hetkowska, CC BY-SA