Specjalnie na Dzień Kobiet – „Grażyna” A. Mickiewicza8 marca 2013 Nowe publikacje Wolne Lektury

mickiewicz__grazynaDziś żadnego nie znajdziesz w nowogródzkiej gminie,
Co by ci nie zanucił piosnki o Grażynie.
Dudarze ją śpiewają, powtarzają dziewki,
I dotąd pole bitwy zwą polem Litewki.

Z okazji Dnia Kobiet, specjalnie dla wszystkich naszych czytelniczek (i czytelników także!) redakcja Wolnych Lektur przygotowała mickiewiczowską Grażynę. Co prawda urodą, mądrością i odwagą tytułowej bohaterki, może poszczycić się obecnie niejedna białogłowa, ale może warto przypomnieć sobie jak ów cechy sławił kiedyś najwybitniejszy z polskich romantyków?
Mamy nadzieję, iż romantyczna opowieść o walecznej żonie księcia umili ten wyjątkowy dzień nie tylko piękniejszej części użytkowników serwisu.

Za opracowanie dziękujemy Katarzynie Kwiatkowskiej, Marcie Niedziałkowskiej, Aleksandrze SekuleWojciechowi Szczęsnemu.

Informację przygotowała Patrycja Jóźwiak.