Germinal: walka Kapitału i Pracy, czyli o mrocznych wiekach bez praw pracowniczych i zasad BHP28 listopada 2012 Nowe publikacje Wolne Lektury

"Germinal" by Emile ZolaRozparliśmy się już dawno, Europejczycy, w pluszowych fotelach i nie pamiętamy, czemuż to słusznym i pięknym ideom, które patronują wrzeniom rewolucyjnym, towarzyszy szał zniszczenia, wściekłość, zezwierzęcenie i mord – czemu pokrzywdzeni są tak brzydcy i brudni (po prostu niemedialni).

Okazję powtórnej analizy podłoża buntu społecznego, jego surowej gleby, daje opublikowana właśnie w bibliotece Wolne Lektury naturalistyczna, symboliczna, oparta na analizie faktów i danych statystycznych powieść Emila Zoli Germinal w tłumaczeniu Franciszka Mirandoli.

Gorąco dziękujemy za przygotowanie tekstu: Dorocie Kowalskiej (opracowanie literackie) oraz Agnieszce Żak, Anecie Rawskiej, Paulinie Choromańskiej i Marcie Niedziałkowskiej (korekta i opracowanie techniczne). Cześć Pracy!