Poszukiwany/poszukiwana16 lipca 2012 Edukacja Medialna

Fundacja Nowoczesna Polska poszukuje dwóch osób do zespołu tworzącego nowoczesne materiały dydaktyczne na stanowisko redaktora/redaktorki. Materiały, przeznaczone dla uczniów szkół gimnazjalnych, dotyczyć będą zagadnień z zakresu edukacji medialnej i informacyjnej.

Oferujemy pracę w rozwijającej się, dynamicznej organizacji będącej liderem zmian w sferze technologii informacyjnych, nowoczesnej edukacji i promowaniu otwartego dostępu do wiedzy. Praca w wymiarze ok. 20-30 godz. tygodniowo (do ustalenia) w okresie od sierpnia do grudnia 2012, z możliwością przedłużenia współpracy. W pakiecie uczciwe wynagrodzenie, elastyczne godziny pracy, twórcze i zróżnicowane działania oraz super satysfakcja z tworzenia innowacyjnego projektu edukacyjnego.

Do zadań redaktorów będzie należało:

• tworzenie treści materiałów dla ucznia i dla nauczyciela;
  • współpraca z ekspertami z dziedziny edukacji medialnej i informacyjnej;
  • wyszukiwanie informacji, literatury dodatkowej, materiałów audiowizualnych;
  • opracowywanie scenariuszy zajęć, warsztatów i gier.

Od kandydatów oczekujemy:

• doświadczenia w pracy dziennikarskiej, pisaniu bloga, materiałów informacyjnych lub edukacyjnych, krótko mówiąc: sprawnego posługiwania się słowem pisanym;

oraz/lub

• doświadczenia w pisaniu scenariuszy i prowadzeniu zajęć z młodzieżą w wieku 13-15 lat, znajomość metod aktywnych i warsztatu trenera/animatora;

a także:

• zdolności przedstawiania skomplikowanych kwestii ciekawie i prostym językiem;
  • umiejętności pracy w zespole, organizacji własnej pracy, przestrzegania terminów;
  • inicjatywy i zaangażowania;
  • możliwości odbywania spotkań w centrum Warszawy 1-2 razy w tygodniu;
  • możliwości pracy zdalnej, stałego dostępu do internetu.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV oraz 1-stronicowego (maks. 1800 znaków) rozwiązania poniższego zadania. Dokumenty w formacie PDF należy wysyłać na adres cyfrowaprzyszlosc@nowoczesnapolska.org.pl w e-mailu zatytułowanym „Redakcja”.

Informujemy, że zgłoszenia przyjmujemy do 29 lipca.

Zadanie rekrutacyjne:

Napisz krótki fragment podręcznika na poziomie gimnazjum na temat ochrony wizerunku w sieci i zaproponuj przebieg 45 min. lekcji na ten temat.