Konkurs na logo projektu Cyfrowa Przyszłość14 marca 2012 Edukacja Medialna Konkurs

Zaprojektuj logo projektu Cyfrowa Przyszłość! Poszukujemy pomysłu, który odda charakter naszego przedsięwzięcia: innowacyjnego projektu edukacyjnego, popularyzującego edukację medialną i informacyjną wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Edukacja medialna i informacyjna to nabywanie całego zestawu kompetencji związanych z wykorzystywaniem nowych technologii, oceną wiarygodności informacji, rozumieniem przekazów medialnych i kreatywnym korzystaniem z mediów. W ramach projektu wypracowujemy całościową koncepcję prowadzenia edukacji medialnej oraz tworzymy praktyczne scenariusze dydaktyczne, które będą mogły być wdrażane przez szkoły, organizacje pozarządowe i inne instytucje kultury.

Udział w konkursie ma charakter wolontariatu – autorzy nie otrzymują honorarium. Zwycięzca konkursu zostanie poproszony o przekazanie praw autorskich do pracy na rzecz Fundacji Nowoczesna Polska, żebyśmy mogli logo wykorzystywac przy realizacji projektu.

Wszyscy uczestnicy konkursu w ramach podziękowania otrzymają płyty z audiobookami lektur szkolnych przygotowanych przez Fundację lub inne drobne podarunki.

Prace będą oceniane przez komisję złożoną z pracowników i sympatyków Fundacji oraz profesjonalnych projektantów Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Przy ocenie pracy będą brane pod uwagę:

• czytelność logo;
  • walory estetyczne;
  • oryginalność;
  • nawiązanie do tematyki projektu.

Prace prosimy wysyłać jako grafikę wektorową w formacie SVG i – dla łatwego podglądu – grafikę bitmapową (PNG lub JPG) o rozmiarze do 800x600px. Logo powinno zawierać pełną nazwę projektu „Cyfrowa Przyszłość”. Wykorzystywane będzie na stronie Fundacji, w specjalnie przygotowanym serwisie internetowym Cyfrowa Przyszłość, w korespondencji i publikacjach oraz na gadżetach promocyjnych. Dużym plusem będzie przygotowanie wersji kolorowej i czarno-białej, książka znaku mile widziana.

Prace konkursowe prosimy przesyłać na adres dorota.gorecka@nowoczesnapolska.org.pl w terminie do 12 kwietnia .

Z góry dziękujemy za wszystkie nadesłane prace!