Fundacja Nowoczesna Polska o Wolnej Lekturze w nowej Mediatece14 listopada 2010 Media

mediateka_bielanyW ramach otwarcia Mediateki Start – Meta, 17 listopada 2010 r.
o godz.
13.00 zapraszamy na wykład połączony z dyskusją pt.Czas wolnej lektury?”

Spotkanie poprowadzi Kasia Sawko z fundacji Nowoczesna Polska.

Żyjemy w czasie Internetowej Rewolucji. Aktywność dzisiejszego człowieka coraz bardziej przenosi się do sieci. Coraz częściej w edukacji dzieci i młodzieży wykorzystujemy multimedialne technologie. Jaką rolę w tej rzeczywistości mogą pełnić instytucje kultury i oświaty?
Czy wykorzystujemy potencjał, jaki niosą nowoczesne rozwiązania dla nauki i kultury? Co stanowi zagrożenie dla młodego człowieka w skomputeryzowanej rzeczywistości? Czym jest Wolna Lektura
i czy wyprze ona tradycyjną książkę? Podczas spotkania „Czas wolnej lektury?” wspólnie zastanowimy się nad tymi zagadnieniami.

Mediateka START – META jako multimedialna instytucja kultury jest idealnym miejscem do tego rodzaju dyskusji. Łączy ona bibliotekę (55 tys. woluminów), mediatekę (5 tys.multimediów) z komputerowym centrum edukacyjnym – MultiCentrum (miejsce naukowych eksperymentów, np. tworzenie grafiki, filmów, robotów).

Uczestnikami dyskusji będą Beata Stasińska (animatorka kultury, wydawca, redaktor), Janusz Krupa (główny specjalista w Ministerstwie Edukacji Narodowej), Kamil Śliwowski (członek fundacji Nowoczesna Polska), Grzegorz Pietruczuk (inicjator projektu Mediateka Start – Meta). Spotkanie poprowadzi Kasia Sawko z fundacji Nowoczesna Polska.

Po spotkaniu zapraszamy do zwiedzania nowej instytucji.

Gwarantujemy 1400 m2 multimedialnych atrakcji.

Wstęp wolny!

Czas spotkania: ok. 1 h.

Miejsce: Mediateka Start – Meta, ul. Szegedyńska 13a, Warszawa (Bielany)