Wolne Lektury na konferencji „Wirtualny wymiar edukacyjnej działalności bibliotek”24 września 2010 Wolne Lektury

Biblioteka Elbląska

W środę, 22 września 2010 r. w Elblągu odbyła się konferencja poświęcona nowoczesnym narzędziom stosowanym w edukacyjnej działalności bibliotek. Konferencję zorganizowały Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu oraz Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida.

Celami konferencji adresowanej do szerokiego grona bibliotekarzy były:

• prezentacja metod i narzędzi stosowanych w działalności edukacyjnej bibliotek;
  • upowszechnianie nowatorskiej działalności edukacyjnej bibliotekarzy;
  • promocja nowoczesnych narzędzi wykorzystywanych przy realizacji działalności edukacyjnej bibliotek.

Podczas konferencji zaprezentowaliśmy szkolną bibliotekę internetową „Wolne Lektury”. Mówiliśmy o tym, jak przygotowujemy publikowane w serwisie utwory, przedstawiliśmy funkcjonalności serwisu internetowego oraz formaty w jakich dostępne są lektury.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele takich instytucji jak: Uniwersytet Wrocławski, Sekcja Bibliotek Szkolnych i Pedagogicznych SBP, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz firma MOL.