Zakończenie programu Akademia Orange30 czerwca 2010 Bez kategorii

2010-06-24 12.07.34W ramach programu Akademia Orange nasza Fundacja realizowała innowacyjny projekt Rymy Pętle Rytmy, którego celem było kształtowanie kompetencji edukacji medialnej poprzez naukę tworzenia literacko muzyczno-remiksów. 24 czerwca odbyło się uroczyste zamknięcie Akademii Orange. Z tej to okazji każdy z projektów otrzymał na pamiątkę poświęconego mu „kubika”. Po długich poszukiwaniach znaleźliśmy także naszego, a ponieważ zawieszone były wysoko nad głowami publiczności, to jeszcze trudniej było je zdjąć. Ale się udało 🙂

Z okazji zakończenia projektu publikujemy zebrane w jednym miejscu przygotowane teksty edukacyjne i instruktażowe z zakresu robienia remiksów i prawa autorskiego. Są one udostępnione na licencji CC BY-SA, co oznacza że każdy może je swobodnie wykorzystywać. Mamy nadzieję, że inne instytucje będą z nich korzystać przy realizacji swoich projektów – nie ma przecież sensu wyważanie otwartych drzwi i tworzenie takich materiałów za każdym razem na nowo. Na stronach Fundacji są dostępne na wolnej licencji także wszystkie pozostałe produkty: filmy instruktażowe, konkursowe remiksy, oraz rewelacyjne audiobooki nagrane przez Jana Peszka. Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom i kibicom projektu, a szczególnie uczniom z Łosic i Gąbina, oraz wszystkim startującym w konkursie na najlepszy remiks!

Materiały instruktażowe Rymy Pętle Rytmy w pliku .pdf