Twój jeden procent pomoże nam działać!23 marca 2010 Wolne Lektury

wl-logo-whiteDo końca kwietnia możecie wspomóc finansowo  rozwój szkolnej biblioteki internetowej Wolne Lektury . Dziękujemy tym, którzy już to zrobili i zachęcamy wszystkie osoby, które tegoroczne złożenie PIT-a mają jeszcze przed sobą! Przy wypełnianiu formularza PIT w polu wniosek o przekazanie 1% podatku na rzecz OPP wystarczy wpisać:

Fundacja Nowoczesna Polska

Dlaczego warto?
* Mamy efekty: udostępniliśmy za darmo 1005 lektur
* Ponad 100 000 osób miesięcznie korzysta z biblioteki
* W 2010 roku uwolnimy 286 nowych utworów
* Lektury są dostępne w wersji on-line i do wydruku
* Nagrywamy darmowe audiobooki wybranych tekstów
* Już wkrótce: wersja na e-papierowe czytniki książek
* Jesteśmy niedochodową fundacją – organizacją pożytku publicznego

Biblioteka Wolne Lektury to projekt realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska. Rozwijamy się tylko dzięki pomocy wolontariuszy i darczyńców. Dzięki 1% Twojego podatku dodamy nowe lektury i nowe funkcjonalności. Co ważne, te pieniądze i tak nie zostaną w Waszych kieszeniach. Jeśli nie podarujecie ich Fundacji Nowoczesna Polska lub innej organizacji pożytku publicznego, to rząd zdecyduje, jak je wydać. Powiedzcie znajomym o możliwości przekazania 1% podatku i przekonajcie ich, że warto samodzielnie zadecydować, co stanie się z częścią Waszych podatków.

Dzięki uzyskanym w ten sposób środkom biblioteka będzie jeszcze bardziej przydatnym i przyjaznym miejscem w sieci.