Zaproszenie na konferencję "Wolne Lektury – biblioteka nowej generacji"2 grudnia 2009 Media Wolne Lektury Wydarzenia

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza na konferencję podsumowującą realizację projektu szkolnej biblioteki internetowej Wolne Lektury w 2009 roku. Konferencja odbędzie się w środę, 16 grudnia o godz. 15.00 w Bibliotece Narodowej w Sali Konferencyjnej 218 (Warszawa, Al. Niepodległości 113).

Celem konferencji jest prezentacja najnowszych publikacji i funkcjonalności biblioteki Wolne Lektury. Konferencja składać się będzie z dwóch części.

W pierwszej opowiemy o tym, jak rozwijały się w 2009 roku zasoby biblioteki oraz zaprezentujemy nową Platformę Redakcyjną. Obecnie jest to przystosowana do potrzeb nowoczesnego wydawnictwa cyfrowego przestrzeń wspólnej pracy redaktorów i wolontariuszami.

Druga część konferencji będzie miała charakter szkoleniowy. Doradcy Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń zaprezentują przykładowe scenariusze, zadania dla uczniów i inne materiały edukacyjne zachęcające do wykorzystywania zasobów i narzędzi biblioteki w nowoczesnym nauczaniu języka polskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konferencji. Udział jest bezpłatny, ale w związku z przewidzianym szkoleniem, na które będą przygotowywane materiały, niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie udziału (imię, nazwisko, instytucja, stanowisko) na adres konferencja@nowoczesnapolska.org.pl w terminie do 14 grudnia. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

PROGRAM KONFERENCJI

15.00 – 15.25 OTWARCIE KONFERENCJI
Jarosław Lipszyc – Prezes Fundacji Nowoczesna Polska
Tomasz Makowski – Dyrektor Biblioteki Narodowej
Arkadiusz Walczak – Dyrektor Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń

15.25 – 15.45 PLATFORMA REDAKCYJNA – PREZENTACJA
Aleksandra Sekuła – Redaktorka merytoryczna Wolnych Lektur

15.45– 16.00 PRZERWA KAWOWA

16.00 – 16.45 WOLNE LEKTURY W SZKOLE
Agnieszka Marcinkiewicz – doradczyni metodyczna miasta stołecznego Warszawy w zakresie języka polskiego (Kot w literaturze polskiej. Lekcja multimedialna wykorzystująca zasoby portalu Wolnelektury.pl)
Anna Brodawka – doradczyni metodyczna miasta stołecznego Warszawy w zakresie języka polskiego (Motywy, gatunki oraz pisanie arkuszy maturalnych w oparciu o zasoby biblioteki Wolnych Lektur)
Joanna Wenek – doradczyni metodyczna miasta stołecznego Warszawy w zakresie języka polskiego (Theatrum mundi w skali mikro – czyli rozmaitość świata we fraszkach Kochanowskiego. Lekcja multimedialna przygotowana w oparciu o cyfrowe zasoby tekstów witryny Wolnelektury.pl)

16.40 – 17.00 ODPOWIEDZI NA PYTANIA I DYSKUSJA

Raz jeszcze gorąco zapraszamy!