Sprostowanie do artykułu “DVD zamiast książki” w dzienniku Polska20 kwietnia 2009 Koalicja Otwartej Edukacji Wolne Podręczniki

Dzisiejsze wydanie dziennika Polska przyniosło artykuł “DVD zamiast książki w tornistrze”, w którym niestety znalazły się błędne informacje na temat projektu Wolne Podręczniki. W tekście pani Magdaleny Kuli realizację tego projektu przypisano Koalicji Otwartej Edukacji, co nie jest zgodne z faktami. Projekt ten prowadzony jest przez naszą Fundację.

Koalicja Otwartej Edukacji jest porozumieniem organizacji pozarządowych, które wspólnie promują ideę upowszechniania wiedzy poprzez internet w formie Otwartych Zasobów Edukacyjnych. W skład Koalicji wchodzi wiele instytucji, z których każda prowadzi wiele własnych projektów. Koalicja, jako porozumienie organizacji powołane w konkretnym celu, nie jest w żaden sposób odpowiedzialna za ich realizację.