Recytuj, nagrywaj, wygrywaj! Konkurs dla uczniów!19 grudnia 2008 Media Wolne Lektury

Spróbuj swoich sił jako profesjonalny recytator. Jeśli chcesz dołączyć do grona aktorów i aktorek nagrywających audiobooki w ramach projektu Czytamy Słuchając, wystartuj w naszym konkursie.

Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

Wystarczy nagrać dowolną techniką (dyktafon, telefon komórkowy, aparat, kamera itp.) swoją recytację wybranego wiersza udostępnianego w zasobach szkolnej biblioteki internetowej Wolne Lektury i opublikować na swojej własnej lub szkolnej stronie internetowej. Można także do publikacji skorzystać z serwisów internetowych takich jak YouTube (pliki wideo) czy Jamendo (pliki audio). Nagranie musi być udostępnione na licencji Creative Commons UznanieAutorstwa. Następnie link do nagrania należy przesłać drogą elektroniczną do Fundacji Nowoczesna Polska wraz z danymi kontaktowymi (imię i nazwisko, nazwa i adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela, adres email i telefon kontaktowy).

Kto może wziąć udział w konkursie?

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów ze wszystkich poziomów nauczania.

Kto będzie oceniał nadesłane prace?

Nagrania, które spłyną do Fundacji Nowoczesna Polska, zostaną ocenione przez specjalnie powołane do tego celu jury, w którego składzie będą: Piotr Głowacki (aktor nagrywający audiobooki w ramach projektu Czytamy Słuchając), Maria Bailey (koordynatorka projektu Czytamy Słuchając) i Jarosław Lipszyc (prezes Fundacji Nowoczesna Polska).

Czy są przewidziane nagrody dla zwycięzców?

Spośród nagrań ocenianych przez jury wyłonionych zostanie 5 finalistów, którzy zaproszeni zostaną na akademię finałową, podczas której na żywo będą mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. Akademia finałowa odbędzie się 16 stycznia w Warszawie na Chłodnej 25. Jury spośród 5 finalistów wyłoni zwycięzcę, który w nagrodę dołączy do zespołu aktorów nagrywających audiobooki lektur szkolnych w ramach projektu Czytamy Słuchając w 2009 roku i nagra jeden wiersz, a utwór w jego nagraniu będzie publikowany na stronach internetowych Fundacji Nowoczesna Polska oraz na płytach CD. Ponadto wszyscy finaliści otrzymają komplet gadżetów.

Do kiedy i dokąd należy nadesłać prace?

Ostateczny termin nadsyłania prac to 13 stycznia 2009 roku. Nagrania prosimy nadsyłać do Fundacji Nowoczesna Polska drogą elektroniczną (email: maria.bailey@nowoczesnapolska.org.pl).

Konkurs na recytację wiersza promuje audiobooki lektur szkolnych powstające w ramach projektu Czytamy Słuchając realizowanego przez Fundację Nowoczesna Polska od września do grudnia 2008 roku.

• Główny organizator: Fundacja Nowoczesna Polska

• Uczestnicy: uczniowie ze wszystkich poziomów nauczania

• Partnerzy i współorganizatorzy konkursu: Stowarzyszenie Twórców Sztuk Wszelkich, Chłodna 25

• Miejsce konkursu: Chłodna 25