Republika WWW o Wolnych Lekturach30 października 2008 Media Wolne Lektury

Portal Republika WWW zamieścił artykuł o Wolnych Lekturach: „Wolne Lektury – biblioteka w sieci”, w którym czytamy m.in.:

„Pomysłodawcy witryny przeprowadzili badania, na podstawie których zaprojektowali serwis. Dzięki temu jest on w dużej mierze zgodny z potrzebami i oczekiwaniami użytkowników. Bardzo ważne jest to, że na portalu nie ma opracowań, nie ma on nic wspólnego z typowymi „brykami”. Zamiast tego udostępnione dzieła wzbogacono o omówienia, uwagi, przypisy i komentarze. Znajdziemy tu także noty biograficzne o autorach zgromadzonych prac, oraz katalog motywów literackich.

Serdecznie dziękujemy redaktorowi portalu Republika WWW za zainteresowanie naszą stroną, chcielibyśmy jednak sprostować pewne informacje w nim zamieszczone:

ad. „Tworzeniem serwisu zajęli się nauczyciele i pracownicy Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.” – twórcami serwisu Wolne Lektury są pracownicy Fundacji Nowoczesna Polska, którzy korzystali z pomocy i konsultacji wielu nauczycieli języka polskiego z całej Polski oraz pracowników Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

ad. „Portal współpracuje z Biblioteką Narodową, która dostarcza najnowsze wydania i opracowania krytyczne lektur.” – Biblioteka Narodowa dostarcza nam najlepsze dostępne wydania i opracowania krytyczne lektur, które ze względu na ograniczenia prawa autorskiego, nie są jednak najnowsze.

ad. „Patronat honorowy nad projektem wolnelektury.pl sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.”od 10 października 2008 roku cieszymy się również patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.