Finał Wolontariatu dla Wiedzy10 stycznia 2008 Wolne Lektury

XXXIII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja KopernikaZakończył się projekt Wolontariat dla Wiedzy, w którym uczniowie pisali noty o pisarzach i terminach literackich dla biblioteki Wolne Lektury. 7 i 8 stycznia w szkołach biorących udział w projekcie zorganizowaliśmy akademie, podczas których wręczone zostały dyplomy, a wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody: pamięci USB 1GB z możliwością odtwarzania muzyki (z logo serwisu Wolne Lektury), piękne książki Edgara Allana Poe (ufundowane przez wydawnictwo Nasza Księgarnia) oraz Wikipedię na płytach DVD (ufundowanych przez wydawnictwo Helion).

Gratulujemy uczniom stworzenia świetnych materiałów. Jednocześnie dziękujemy nauczycielom zaangażowanym w projekt: Elżbiecie Konkowskiej, Annie Budziarek-Friedrich, Danielowi Zychowi oraz Michałowi Friedrichowi. Dziękujemy też Ministerstwu Edukacji Narodowej, które wsparło realizację tego projektu, i sponsorom.

Niedługo opublikujemy pełen raport merytoryczny przygotowany przez dra Mirosława Filiciaka – tworząc Wolontariat dla Wiedzy chcieliśmy także zobaczyć, jak w praktyce sprawdza się w polskich szkołach edukacja medialna.

NagrodyAutorskie Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 42LXIV Liceum Ogólnokształcące im. St. I. WitkiewiczaGimnazjum nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żołnierzy Armii Krajowej Grupy Bojowej KRYBAR w Zespole Szkół nr 69