Podpisz Kapsztadzką Deklarację Otwartej Edukacji27 grudnia 2007 Wolne Lektury Wolne Podręczniki

Kapsztadzka Deklaracja Otwartej Edukacji jest wezwaniem do udostępniania materiałów edukacyjnych na otwartych zasadach w internecie, aby uczynić edukację bardziej dostępną i efektywniejszą. Tekst deklaracji po polsku jest już dostępny na oficjalnej stronie internetowej deklaracji.

W tworzenie deklaracji zaangażowało się kilkadziesiąt uczelni, stowarzyszeń i fundacji starających się o polepszenie jakości i dostępności edukacji na całym świecie. Stoi za nią autorytet Open Society Institute i Shuttleworth Foundation. W Polsce poparła ją już m. in. prof Maria Janion.

Oficjalna publikacja tekstu deklaracji wraz z podpisami przewidziana jest na 21 stycznia 2008 roku. W Polsce starania o poparcie dla deklaracji koordynuje nasza Fundacja.

Poprzeć deklarację można wypełniając formularz dla osób indywidualnych bądź dla organizacji. Gorąco zachęcamy do podpisania tego dokumentu.