Wolontariat dla Wiedzy – szkolenia z uczniami23 listopada 2007 Wolne Lektury

XXXIII L.O. im. M. KopernikaWolontariat dla Wiedzy ruszył pełną parą. Ostatnie dni (20-22 listopada) minęły pod znakiem szkoleń z uczniami, które przeprowadziliśmy już w trzech warszawskich szkołach zaangażowanych w projekt: XXXIII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Autorskie Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 42, LXIV Liceum Ogólnokształcące im. St. I. Witkiewicza. Podczas szkoleń młodzież zapoznawała się z tajnikami platformy wiki przygotowanej przez zespół Information is Art, dzięki której możliwa będzie aktywna współpraca uczniów z różnych szkół. Techniczny aspekt szkolenia uzupełniał wykład znanego polskiego medioznawcy Mirosława Filiciaka, poruszający zagadnienia związane z edukacją medialną. Zaangażowanie uczniów w dyskusję oraz ich ciekawość nowatorskich metod pracy i nauki, które ujawniły się podczas spotkań, pokazują, że temat poruszany przez projekt „Wolontariat dla wiedzy” jest bardzo bliski młodemu pokoleniu. Kolejne, ostatnie już szkolenie, odbędzie się 27 listopada w Gimnazjum nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żołnierzy Armii Krajowej Grupy Bojowej KRYBAR w Zespole Szkół nr 69.

XXXIII L.O. im. M. KopernikaAutorskie L.O. Niepubliczne nr 42Autorskie L.O. Niepubliczne nr 42