Wolne Lektury na Slot Art Festival27 czerwca 2024 Wolne Lektury Wydarzenia

Sezon plenerowych imprez w pełni. Tego lata Wolne Lektury odwiedzą kilka wydarzeń w różnych częściach Polski. Od 9 do 13 lipca wspólnie z Wikimedia Polska będziemy na Slot Art Festival tworzyć Strefę Wolnej Wiedzy (Miejsce: A8).

Zaplanowaliśmy wiele ciekawych działań dla uczestników i uczestniczek Festiwalu:

✅ Śniadanie z Wikipedią – rozmowa o Wolnej Wiedzy, Wikipedii i Wolnych Lekturach

✅ Wikipedia jako ameba (wykład)

✅Jak zostać legalnym piratem, czyli prawo autorskie i wolne licencje (warsztat Wolnych Lektur)

✅ Czy mogę zostać wandalem? (wykład)

✅ Jak wygrać konkurs literacki, czyli wstęp do poetyki (warsztat Wolnych Lektur)

✅ Wyłącz wszystko, włącz myślenie (dyskusja)

✅ Jak wstawić na Wikipedię biogram swojej miłości? (warsztat)

Ponadto wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w naszym konkursie poetyckim i wygrać czytnik ebooków inkBOOK Calypso Plus. Partnerem konkursu jest firma inkBOOK.

Szczegółów szukajcie na stronie wydarzenia. Do zobaczenia w Lubiążu!

Udział Wolnych Lektur w wydarzeniu został dofinansowanu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.