Nowe formaty na Wolnych Lekturach – wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami28 września 2022 Audiobooki Nowe publikacje Wolne Lektury

Na początku tego roku rozpoczęliśmy projekt „E-kolekcja lektur szkolnych i klasyki dostępna dla uczniów z niepełnosprawnościami”, który pozwoli nam w przyjazny sposób udostępniać e-książki dla uczniów i uczennic ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przygotujemy i opublikujemy na stronie wolnelektury.pl 50 tytułów formacie DAISY oraz EPUB Media Overlays 3. Pierwsze 10 książek w tych formatach już znajdziecie na Wolnych Lekturach.

Dzięki realizacji projektu uczniowie z niepełnosprawnościami mogą już bez przeszkód zapoznawać się z literaturą znajdującą się w podstawie programowej. Udostępniliśmy następujące tytuły w formatach Daisy i EPUB Media Overlays 3:

1. „Giaur” George’a Gordona Byrona,
  2. „Katarynka” Bolesława Prusa,
  3. „Legenda o św. Aleksym”,
  4. „Monachomachia” Ignacego Krasickiego,
  5. „Kopciuszek” Charlesa Perrault,
  6. „Rozmowa mistrza Polikarpa ze Śmiercią”,
  7. „Rozdzióbią nas kruki, wrony” Stefana Żeromskiego,
  8. „Echa leśne” Stefana Żeromskiego,
  9. „Romantyczność” Adama Mickiewicza,
  10. „Świtezianka” Adama Mickiewicza.

Pliki do pobrania znajdują się w zakładce „Pobierz audiobook” na stronie każdej książki.

Projekt dofinansowany ze środków: