Krótki kurs własności intelektualnej. Materiały dla uczelni – zaproszenie na konferencję13 października 2014 Wydarzenia

Zapraszamy na konferencję promującą przygotowany przez Fundację Nowoczesna Polska „Krótki kurs własności intelektualnej”. To zestaw materiałów dydaktycznych opracowany z myślą o uczelniach, które chciałyby włączyć do oferty dydaktycznej zajęcia z prawa autorskiego, obejmujące takie tematy jak korzystanie z utworów, publikowanie, plagiaty, umowy prawnoautorskie czy własność przemysłowa. Kurs dostępny jest pod adresem prawokultury.pl/kurs

Wydarzenie organizowane jest w ramach międzynarodowego Tygodnia Otwartej Nauki. Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 października w godzinach 12:00-15:00 w sali 108 nowego budynku Wydziału Historycznego UW (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 – nowy budynek na tyłach gmachu pomuzealnego).

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przede wszystkim osoby, które kształtują ofertę dydaktyczną w ramach uczelni lub wydziałów, jak i wykładowców, którzy chcieliby wzbogacić prowadzone przez siebie zajęcia o tematykę związaną z wykorzystaniem własności intelektualnej w edukacji i nauce.

Uczestnikom wydarzenia zaprezentowany zostanie bezpłatny kompletny kurs własności intelektualnej, składający się z:
– podręcznika dla studentów w formacie PDF i HTML,
– slajdów dla prowadzących zajęcia w formatach PDF i ODT,
– pytań testowych wraz z kluczem odpowiedzi.

Kurs przygotowany jest tak, aby na jego podstawie w ciągu 15 godzin (6 wykładów i test kończący zajęcia) można było zrealizować podstawowe zagadnienia, znajdujące się w programach nauczania przedmiotu „Własność intelektualna” na polskich uczelniach. Może być włączony do oferty dydaktycznej uczelni o profilu uniwersyteckim, technicznym i artystycznym. Materiały zostały opracowane przez zespół Fundacji Nowoczesna Polska. Patronat nad wydarzeniem objął ICM UW, Platforma Otwartej Nauki oraz Instytut Historyczny UW.

Podczas konferencji – podczas sesji pytań i odpowiedzi – uzyskać będzie można niezbędne wsparcie strategiczne w zakresie metod wdrażania zasobów i narzędzi otwartej nauki na macierzystej uczelni.